İş Ara :  Tüm Türkiye İlan Ara
Türk İlaç Sanayi Pozitif Bir Değişim Sürecinde.Her Yıl Farklı Bir Tema Dahilinde Gerçekl..
Yayınlayan: TibbiMumessil.Com   ( 23.03.2011 )
Türk İlaç Sanayi Pozitif Bir Değişim Sürecinde.Her Yıl Farklı Bir Tema Dahilinde Gerçekleştirilen 14. Araştırma Zirvesi'ne Katılan Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, Sağlık Sektöründeki "Değişim" Kavramını Değerlendirdi.
Türk İlaç Sanayi Pozitif Bir Değişim Sürecinde.Her Yıl Farklı Bir Tema Dahilinde Gerçekleştirilen 14. Araştırma Zirvesine Katılan Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, Sağlık Sektöründeki

14. Araştırma Zirvesi'nde "Sağlık Sektöründe Değişim" konulu konuşma yapan Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, ilaç sanayinde "değişim" kavramına ilişkin bakış açısını katılımcılarla paylaştı.

20. yüzyıl başında birkaç öncü eczacı tarafından temelleri atılan ilaç endüstrisinin, bugün dünya standartlarında hizmet verebiliyor olmasını hızlı değişim ve gelişimin bir sonucu olarak gören Nezih Barut, "Türkiye ilaç sanayi, bugün uluslararası standartlardaki üretim tesislerine ve 25 bine yakın çalışanıyla 5 bine yakın ürünü pazara sunabilecek güce sahip. Ürünlerimiz başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 100'e yakın ülkeye ihraç ediliyor.

Üretim tesislerimiz, bir yandan Sağlık Bakanlığımızın sürekli denetiminden geçerken, diğer yandan uluslararası otoritelerden de akredite oluyor. Yıllar içinde yaşadığı pozitif değişimle, bugün uluslararası bir yetkinlik düzeyine ulaşmış olan Türk ilaç sanayi; dünya ilaç endüstrisine paralel aşamalardan geçti. İlaç sektöründeki değişim olgusunu anlamak için dünya ve ülkemiz ilaç sektöründeki gelişmeleri birlikte incelemek gerekiyor" dedi.

Nezih Barut; "Gelecek dönem biyoteknolojik ilaç pazarı büyüyecek"

Pazarda konvansiyonel ilaçlarda yaşanan değişimin yanı sıra biyoteknolojik ürünlerin de yerini gittikçe güçlendirdiklerini belirten Nezih Barut, "Biyoteknolojik ilaç pazarı, beklenenden yavaş ilerlemesine rağmen önümüzdeki dönemde asıl büyümenin bu pazarda olacağı açıkça görülüyor. 2000 yılında dünya ilaç pazarının yüzde 10'una sahip bu ürünler 2009 yılında paylarını yüzde 17'ye çıkardılar. Türkiye'de ise biyoteknolojik ürünler, 2010 yılında reçeteli ilaç pazarının yaklaşık yüzde 8'ini oluşturuyordu." şeklinde konuştu.

 
Arkadaşınıza Göndermek İçin Tıklayınız.
 

   Aktif Forum
->Daiichi sankyo bilgi
->Bionerica hakkinda
->Elemeli mülakatta nasıl...
->Satış ekibi için dış...
->Recordati ilaç hakkında...
->Son maaş durumları
->Intendis
->Koçak onkoloji grubu...
->Rompharm
->İlko ilaç
Foruma gitmek için tıklayınız »
© 1999 - 2021 TibbiMumessil.Com - Her hakkı saklıdır. Tibbi Mümessil :: CV Oluştur :: İlaç Firmaları :: Medikal Firmalar :: Forum :: Kullanım Koşulları :: Kariyer Notları :: İletişim :: Ana Sayfa
Hakkımızda Forum Firmalar Bireysel Üye Kurumsal Üye Ana Sayfa Ana Sayfa Ana Sayfa Tıbbi Mümessil Com :: Sağlık Sektörü, İnsan Kaynakları :: Şifrenizi Tekrar Oluşturmak İçin Tıklayınız Yeni Üye Olmak İçin Tıklayınız Ara